Ty tam jsou doby, kdy se bydlení na pavlači považovalo za nepohodlné či nouzové řešení bytové situace. Městské pavlačové byty dnes nabízejí komfort, styl a život přímo v centru dění.
Bydlení v centrech měst začíná být opět trendy. Život v „satelitech“ nás už neláká tak jako v minulých desetiletích a lidé se vracejí tam, kde mají všude blízko. Obchody, školy, zábava a další služby se v centru organicky rozvíjejí s veškerými potřebami lidí, kteří tu žijí, což oceňujeme především dnes, kdy často bojujeme s časem.
Projekt revitalizovaného pavlačového domu v Brně mezi ulicemi Hybešova a Vodní je zajímavý příklad toho, jak funkčně a esteticky povýšit staré nemoderní domy na městské bydlení s top parametry. Revitalizace domu, postaveného mezi lety 1890 a 1900, odstartovala v březnu a bude probíhat do konce tohoto roku. Exteriér domu a přilehlý dvůr je citlivě rekonstruován s ohledem na zachování původního rázu budovy. V horních patrech vznikají nástavby s byty 1 až 3+kk s terasami okolo padesáti metrů, na kterých můžete odpočívat, grilovat nebo pěstovat vlastní zeleninu. Byty jsou vybaveny podlahovým vytápěním a téměř bez šikmin o nejnižších výškách stropu 2,2 metru.
Dům, situovaný na starém Brně, nabízí luxusní výhled na obě dominanty města – Katedrálu svatého Petra a Pavla a hrad Špilberk. „Byty se prodaly dřív, než byl projekt dokončen, což je dnes vzácná výjimka. Mladí lidé mají o kvalitní rekonstruované bydlení ve starých domech zájem, ať už jako o startovací bydlení, nebo jako investiční příležitost,“ říká Ivor Ševčík, předseda představenstva společnosti All Inclusive Development, která projekt realizuje.