reklama

4 vlivy, které nejvíce ničí techniku při práci

reklama

Bez technických pomocníků se v současné době neobejdeme v žádné sféře podnikání, ale jsou obory a profese, které kladou na používané přístroje zvýšené nároky. Jinak řečeno, technika se zde poměrně rychle ničí, zejména mobilní telefony, tablety a počítače. Co je pro tyto produkty nejničivější?

Příliš velké vedro nebo příliš velká zima, oba extrémy běžné technice nesvědčí. Nízké teploty mají negativní vliv hlavně na životnost baterie, například u telefonů se může zhoršit odezva displeje nebo funkčnost fotoaparátu. Snížení životnosti baterie a zhoršení funkčnosti se dočkáte i v případě, že je příliš teplo. U extrémních teplot, třeba pokud necháte přístroj ležet na sluníčku, může kromě deformace některých částí vlivem tepla dojít i k explodování baterie.

Teplotní zatížení kromě provozů jako jsou sklárny, slévárny, kovárny apod. ničí techniku i těm, kteří pracují v terénu – ve stavebnictví, zemědělství, lesnictví či různých typech služeb.

Prach a špína

„Zvýšená prašnost může zničit telefon nebo počítač komukoli, ale jsou zaměstnání, v nichž musí technika zvýšené prachové zátěži odolávat neustále. Jde zejména o provozy, kde dochází k broušení různých materiálů, dále stavebnictví, zemědělství a lesnictví,“ informuje Martina Hloušková, zástupkyně odolných telefonů CAT.

Zvýšená prašnost a špína zanášejí konektory a klávesnice přístrojů, zhoršují i možnost mechanického ovládání, což vadí nejvíce u displejů.

Vlhkost

Pokud uvažujeme o profesích, kde technika trpí zvýšenou vlhkostí, napadnou nás v první řadě koupaliště, lázně či práce u vody. Zvýšená vlhkost ale také úzce souvisí s extrémními teplotami, takže problémy s ní mají i lidé pracující v oborech jako jsou stavebnictví, zemědělství nebo různé potravinářské provozy.

Vlivem zvýšené vlhkosti může dojít k reznutí některých spojů, v extrémním případě ke zkratování. Nepříjemným důsledkem vystavení telefonu či laptopu nadměrné vlhkosti může být ztráta nároku na záruční opravu – řada výrobců totiž například do telefonu vkládá destičku, která změní barvu při navlhnutí vnitřních součástí a servis tak zjistí, že jeho produkt přišel do kontaktu s velkou vlhkostí.

Mechanické namáhání a pády

K poškození telefonu může dojít i tím, že jej nosíte v zadní kapse kalhot. Co teprve, když jej používáte v terénu nebo výrobním provozu. Řada firem a podnikatelů tak z vlastní zkušenosti došla k závěru, že do náročných provozů pořídí raději dražší odolnější typy telefonů, tabletů a počítačů, protože v konečném důsledku za techniku utrácejí méně a místo několika rozbitých běžných produktů se vyplatí pořídit jeden odolný, speciálně uzpůsobený náročným podmínkám. Pokud vám telefon spadne opakovaně z výšky na betonovou podlahu, investujete příště raději do modelu s robustním kovovým rámečkem a odolným sklem.

„Již 6 let se zabýváme vývojem a výrobou telefonů speciálně určených pro řemeslníky, stavaře a další profese, které kladou velké nároky na jejich odolnost. Pro tyto pracovníky je důležité, aby telefon vydržel zvýšenou mechanickou zátěž, odolal extrémním teplotám a větší vlhkosti, a přitom poskytoval určitý uživatelský komfort,“ říká Martina Hloušková, zástupkyně odolných telefonů CAT.

„Telefony navíc vybavujeme technologiemi, které našim cílovým zákazníkům při jejich práci reálně pomáhají – například nový typ CAT S61 kromě laserového zaměřovače pro měření vzdálenosti obsahuje i vylepšenou termokameru pro sledování tepelných úniků nebo pořizování tepelných snímků strojů a zařízení, a dokonce i čidlo, které měří koncentraci některých těkavých látek v ovzduší.“

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama