reklama

V Praze se otevřel první hudební sdílený prostor

reklama

Pražská metropole má další unikum. Včera se veřejnosti otevřela hudební zkušebna Melogee. Sdílený prostor umožní individuálním hudebníkům i potenciálním hráčům využít dostupné hudební nástroje. Poslouží tak hlavně těm, kdo nástroj nevlastní, ale chtěli by se hře naučit, nebo takovým, kteří nemohou doma trénovat.

Sdílená zkušebna Melogee je od února přístupná všem individuálním hráčům, kteří si chtějí zahrát na některý z nástrojů, které budou ve zkušebně k dispozici. Na začátku se bude jednat především o digitální piana, klávesy, akustické kytary nebo housle. „Chtěli jsme vytvořit místo pro ty, kdo si touží zahrát, ale mají v cestě nějakou překážku. U hudebníků, kteří už měli některý z nástrojů aspoň párkrát v ruce, je to nejčastěji problém s trénováním. Jsou limitováni třeba spolubydlícími, sousedy, dětmi, a podobně. U těch, kdo uvažují o hře jako o zcela novém koníčku, jde o to, že mnohdy nechtějí nástroj hned kupovat, ale nejdříve si ho párkrát vyzkoušet, osahat. Neví, jestli je to bude bavit a jak jim to půjde,” vysvětluje poslání zkušebny Veronika Kynclová, jedna ze zakladatelek.

Sdílený hudební prostor je jednou z aktivit projektu Melogee. Ten vznikl už s koncem roku 2017, kdy se Veronika Kynclová a Blanka Pauerová rozhodly, že usnadní lidem cestu k hraní na hudební nástroje. Kromě přípravy sdílené zkušebny se pustily do pořádání akcí a workshopů, jejichž cíl byl stejný – zpřístupnit lidem hru. „Nejde jen o akce nebo zkušebnu jako místo. Naším záměrem je taky vybudovat hudební komunitu. Komunitu hráčů, kteří si pomáhají. Když někomu chybí parťák na hraní, potřebuje radu od zkušenějšího nebo pomoc s výběrem lektora, pomůžeme mu,” říká Pauerová.

Zkušebnu dotáhly autorky projektu mimo jiné i díky účasti v akcelerátoru. Na podzim loňského roku totiž získaly za nápad Cenu poroty v mezinárodní soutěži Social Impact Award, kterou pořádá na české půdě každoročně Impact Hub. Akcelerační a vzdělávací program, který učí a podporuje mladé talenty v oblasti společensky prospěšného podnikání, působí v 30 zemích světa. Účastníci vždy podstoupí 3 měsíce akcelerace, v průběhu kterých se učí od mentorů, aby posunuli svou myšlenku co nejblíže udržitelnému byznysu. V předešlých letech v něm vzkvetly například nápady Rekola, Czechitas nebo Hero Clan.

Prostory hudební zkušebny najdou milovníci hudby v Plzeňské ulici v Praze 5. V testovacím provozu budou veřejnosti otevřené ve všedních dnech od 17:00 do 21:00.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama