reklama

Poradna: Prevence a léčba plísňových onemocnění nohou

reklama

Jak poznám, že mám mykózu nohou? Je to časté onemocnění?

Různé druhy mykóz nohou či nehtů trápí téměř každého druhého člověka, řada z nich však neví, že se jedná o plíseň. Nejvíce plísně nohou postihují lidi od 25 do 50 let, kteří nosí často uzavřenou neprodyšnou obuv, jsou aktivní, sportují či hodně cestují. Tyto problémy se ale nevyhýbají ani starší generaci. Zde je plíseň nohou často sekundárním problémem při diabetu, neuropatii nebo zhoršeném prokrvení dolních končetin při poruše cévního zásobení.

Prvními signály mykózy nohou bývá zarudlá či olupující se kůže, svědění až bolestivé popraskání kůže. Plísně se zpravidla objevují nejdříve mezi prsty. Pokud plísňovým onemocněním nohou trpíte, zahajte samotnou léčbu včas. Neléčené mykózy se mohou dále šířit a působit další komplikace. Léčbu můžete podpořit také vhodně zvolenými přípravky, jako jsou například přírodní spreje Dezinox.

Často bojuji s plísněmi nohou, lze se jim nějak účinně bránit?

Riziko kožní mykózy lze snížit především dodržováním správných hygienických návyků a udržováním kůže nohou v suchu. Pomůže změna obuvi za kvalitnější, prodyšnou, stejně tak přísnější hygienické návyky v případě návštěv veřejných sportovišť, koupališť nebo wellness. Zdraví nohou pak můžete podpořit také vhodně zvolenými přípravky, jako jsou například přírodní spreje Dezinox. Pokud však již plísňovým onemocněním nohou trpíte, zahajte samotnou léčbu včas.

Neléčené mykózy se mohou dále šířit a působit další komplikace. U závažnějších případů, které je nutné léčit pod dohledem dermatologa a nasazením antimykotik, mohou být přírodní spreje vhodnou podporou léčby.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama