reklama

Kybernetická hrozba je reálná: Jak mít síť v bezpečí?

reklama

V dnešní době stále více z moha stran slyšíme cosi o kybernetické bezpečnosti. Možná to jde většině z nás jedním uchem dovnitř a druhým ven, ovšem to je velká chyba. Tento pojem totiž není žádným plácáním prázdného obilí, ale reálnou hrozbou, která se bezprostředně týká nás všech. Jste na to připraveni a víte, jak se bránit?

Řekněme si úvodem, co to vlastně je takový kybernetický útok a proč se děje. Představte si skupinu lidí, kteří to umění s počítačem o něco lépe, než vy. Vlastně asi o mnoho lépe. Jejich motivací, proč se dostat právě do vašeho systému, může být několik. Třeba si jen chtějí dokázat, že to jde. Nebo, což už je horší, rádi by vám tak trochu vybílili účty pomocí hesel, které snadno rozlousknou. Když jste „důležitější“, jste například firma nebo dokonce vládní organizace a úřad, může jít o citlivá data, která jsou samozřejmě na trhu velmi ceněna. Pak se můžete octnout pod útokem tzv. Botnet, což jsou na dálku ovládané sítě nakažených počítačů nebo ransomware, který vám zašifruje všechna data. V jakémkoli případě je vypátrání pachatele hodně složité.

Lepší je tedy takovým komplikacím předcházet. K tomu slouží různé firmy, které se na kybernetické zabezpečení specializují. K nejlepším na trhu patří Caleum. Vybrat si můžete služby od minimální, přes střední až velmi vysoký stupeň ochrany. V každém případě je dobré si říci, že ochrana by neměla chybět žádné podnikové síti. Zkrátka nepodceňujte nic, čeho byste mohli později litovat. Ve společnosti Caleum vám poradí a „ušijí“ službu přesně na míru. Je jasné, že pravděpodobně nebudete na danou tematiku profesionály. To ale vůbec nevadí právě proto, že Caleum je profíků plné. Zkuste se podívat na jejich webové stránky zde, za kontakt přeci nic nedáte. A víte, jak to je, ne? Štěstí přeje připraveným…

Foto: Pixabay

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama