reklama

Češi se bojí ztrát. 56 % se obává ztráty práce a dokonce 64 % pak finančních ztrát. Krize bude trvat 3 roky či déle, myslí si téměř polovina

reklama

Pandemie ovlivnila životy Čechů. Velký dopad má také na obavy o ztrátu zaměstnání a dostatečného příjmu. 64 % lidí se aktuálně bojí finančních ztrát, 56 % se obává ztráty práce, říká aktuální průzkum BNP Paribas Cardif. Tuto situaci potvrzuje i samotné chování Čechů, zájem o pojištění schopnosti splácet pro případ ztráty zaměstnání totiž meziročně vzrostl o 71 %.

Mnoho zaměstnavatelů, které postihl pokles zakázek v souvislosti s covid-19, se v loňském roce ještě snažilo situaci ustát. Například optimalizovali chod firmy bez propouštění. Tomu se ale při pokračujícím omezení ekonomiky letos mnoho z nich nevyhne. Mnoho zaměstnanců tak o svoji práci přijde a zdaleka ne každý najde obratem odpovídající pracovní pozici a ohodnocení u jiného zaměstnavatele.

Obavy ze ztráty doposud stabilní výše příjmu dále rostou. Finančních ztrát se v současné nejisté situaci obává 64 % Čechů. 56 % se přitom obává, že ztratí práci, a tak i dostatečný příjem pro uživení rodiny. S takovými závěry přichází nový průzkum BNP Paribas Cardif.

„Lidé cítí obavu z finančních ztrát. Vidíme, že pojišťují více riziko ztráty zaměstnání u svých klíčových úvěrů, jako jsou hypotéky či spotřebitelské úvěry. Data BNP Paribas Cardif ukazují, že došlo k meziročnímu nárůstu pojišťovaných úvěrů pro případ ztráty zaměstnání o více než 70 %, a to jak u hypoték, tak i u spotřebitelských úvěrů,“ říká Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif.   Pouze 7 % Čechů pak věří, že se celá situace za rok zlepší. 43 % je obzvláště obezřetných, protože předpokládá, že krize potrvá 3 roky nebo dokonce déle.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama