I když jsme možná na sklonku léta, ještě stále nejsme na jeho konci. Počasí na kempování je stále skvělé, a to i během babího léta, které nás čeká. Ať už plánujete kempovat jen přes víkend, nebo se chystáte na dovolenou v přírodě, dobrá příprava je základ. Přinášíme vám pár užitečných tipů, které se při kempování neztratí a vy si budete moci dovolenou náramně užít.
Výběr kempovacího místa
Kde složíme hlavu dnes? V kempu, nebo v přírodě? V České republice se smí tábořit v přírodě, která je ve vlastnictví státu. Pozor dávejte na národní parky, CHKO a soukromé pozemky, ty mají svá omezení a zákazy. V CHKO je možné bivakování, ale je zakázáno rozdělávat oheň a nechávat po sobě nepořádek. V NP je zakázáno sejít ze značených cest, a tudíž i stanovat. V NP tedy vždy hledejte kempy. Pro přespání na soukromém pozemku musíte mít svolení majitele. Nicméně pozor! CHKO, NP či soukromé pozemky nemusejí být označené cedulí o zákazu kempování. O jakémkoli pobytu v přírodě platí, že po sobě návštěvníci vždy uklidí.
Pod stanem či pod širákem
Pokud se rozhodnete kempovat ve stanu, rozhodně si pořiďte dvouplášťový stan, ve kterém se tolik nesráží vlhkost. Za teplých nocí můžete kempovat i bez stanu. Doporučujeme však koupit dobrý spacák, karimatku.
Jídlo vždy čerstvé
V teplém počasí doporučujeme využít chladicí box nebo tašku. Vychlazený nápoj nebo ovoce přijde vhod. Tak jako tak nezapomeňte na speciální vložku, která vám chlad v tašce či boxu udrží. Výhodou tašky je, že je po použití skladnější, box má zase pevný tvar a nehrozí tak rozmačkání jeho obsahu. Termosku využijete nejen na horký čaj za chladných zimních večerů. V létě výborně poslouží k uchování studených nápojů.
Večeře na úrovni i uprostřed lesa
Kempování může být i degustační zážitek. I na ohni nebo plynové bombě můžete
v kempingové sadě nerezového nádobí uvařit výtečnou večeři a vychutnat si ji u stolu třeba uprostřed lesa. Rozkládací nábytek nezabere moc místa a na noc ho můžete uložit do stanu či auta. Pokud kempujete bez auta, doporučujeme si místo rozkládacího nábytku vzít kempingovou deku. Ta má na spodní straně odolnou izolační podložkou a ochrání vás proti vlhku i zimě. Klidný večer může narušit dotěrný hmyz, především pak komáři. Existují lapače hmyzu, které vám pomohou se komárů či much zbavit.
Neustále na příjmu
V dnešní době musíme být neustále na příjmu. Proto doporučujeme nezapomenout si s sebou powerbanku s dostatečnou kapacitou, abyste si kdykoli mohli nabít svůj mobilní telefon. Ať už kempujete o víkendu či celý týden, nezapomeňte si přibalit čelovou svítilnu. Ta se bude při hledání stanu v kempu zaručeně hodit. Pokud vám čelovka nestačí a budete si chtít rozdělat táborák, nezapomeňte si přibalit tzv. „polomáčené rukavice“, aby se vám dříví sbíralo jedna radost. Skladné rukavice pak uvítáte i během dalších činností, u kterých byste se mohli zašpinit.
Ať už se rozhodnete kempovat v civilizaci, nebo „nadivoko“, výše zmíněné rady se vám zajisté budou hodit, a to jsme rozhodně nevyjmenovali vše! Všechno vybavení pro kempování, navíc za dostupné ceny, seženete na jednom místě například ve více než 80 kamenných prodejnách Auto Kelly nebo na jejich e-shopu.