reklama

Konopí. Efektivní péče o namožené ruce z častého mytí a dezinfekce

reklama

Na důkladné hygieně si dáváme záležet více než kdy jindy. Koronavirová pandemie nás donutila více se zajímat o to, s čím dennodenně přicházíme do styku, více myslíme na časté mytí rukou a většina z nás možná poprvé sáhla po dezinfekčních přípravcích. Všechna tato preventivní opatření ale dávají naší pokožce rukou pořádně zabrat. Zapomínat byste proto neměli na následnou péči. Vyhněte se kosmetickým přípravkům s obsahem alkoholu a raději vsaďte na přírodní produkty.

Vysušené ruce

Nejčastější potíží při nadměrném mytí a dezinfekci rukou je jejich vysušení. Třebaže se nejedná o život ohrožující onemocnění, mohou být suché ruce opravdu nepříjemnou záležitostí. Štípou, bolí a při silném vysušení se může do popraskané kůže dostat infekce. Kůže na rukou často vysychá, protože oproti ostatním částem těla obsahuje méně mazových žláz. Navíc ruce často přicházejí do styku s látkami, které jim mohou škodit, jako jsou nešetrná mýdla, saponáty a čistící prostředky. Suché ruce rovněž bývají průvodním problémem atopického ekzému. Dále trpí na suché ruce také osoby, které každodenně pracují s penězi.

Řešením problému suchých rukou je pravidelné používání krému na ruce, peeling a vyhýbání se kosmetice s obsahem alkoholu. Při úklidu za pomoci chemických čisticích prostředků používejte vždy rukavice, nejlépe bavlněné a přes ně gumové.

„Při nákupu kosmetiky, která s vašima rukama přijde do styku, se zaměřte na přírodní varianty bez obsahu alkoholu. Vhodná je kosmetika s konopím, které má regenerační a hydratující účinky,“ doporučuje Jiří Stabla, odborník na konopí, zakladatel Konopných lékáren.

TIP: Konopné mýdlo Hempin: Mýdlo z přírodních ingrediencí Hempin s obsahem kvalitního konopného BIO oleje, rakytníku a aloe vera

Pokud jsou vaše ruce vysušené tak, že už klasické mazání krémem na ruce nestačí, vyzkoušejte konopnou mast, ze které si můžete udělat i zábal. Stačí si večer namazat ruce silnější vrstvou masti, pak je zabalit do bavlněných rukavic a nechat je regenerovat celou noc.

Atopický ekzém

Atopický ekzém neboli atopická dermatitida je kožní onemocnění, které se z 80 % projevuje již v dětství a dokáže přetrvat až do dospělosti. Trpí jím stejně často muži i ženy. Je to v podstatě imunitní odpověď organismu na základě vrozených dispozic, ale je také ovlivněná vnějším prostředím. Základními příznaky atopického ekzému jsou silné svědění kůže, suchá kůže a zčervenání nebo různé skvrny a pupínky. Při rozšíření ekzému může kůže i mokvat a vytvářet rozsáhlé strupy. Léčba spočívá zejména ve zmírnění příznaků. Velmi důležité jsou přijímané potraviny, velkou roli hraje životní prostředí a stres. Vyplatí se dodržovat zásady zdravého životního stylu a pomoci mohou především přírodní produkty, i ty konopné.

Lámavé nehty

Problémem rukou mohou být také lámavost nehtů, která je v drtivé většině případů způsobena stravou, příčinou však může být také stres a samozřejmě vnější prostředí. Co se týče stravy, nejvíce vašim nehtům škodí nevyváženost. Řešením je tedy nasazení pestrého zdravého jídelníčku a dodržování obecných zásad zdravého životního stylu.„Lámavým nehtům může pomoci zařazení konopného semínka do jídelníčku. Látkou, jejíž nedostatek může lámání nehtů způsobit, je totiž vápník, který je právě v konopném semínku obsažen. Znatelně může pomoci také obsah omega-3 a omega-6 mastných kyselin, které jsou pro nehty potřebné a v konopném semínku jsou zastoupeny v ideálním poměru. Konopné semínko má své využití hlavně ve studené kuchyni jako přísada do různých salátů. Konzumovat jej však můžete přímo po lžíci kdykoliv během dne,“ vysvětluje Jiří Stabla, zakladatel Konopných lékáren.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama