reklama

Kudy chodí zloději? Kromě vstupních dveří jsou to také okna a balkony

reklama

Pachatelé vloupání jdou téměř vždy cestou nejmenšího odporu, a proto kromě nezabezpečených dveří, je snadný způsob vniknutí do obydlí také přes nezajištěná okna. Oblíbeným cílem zlodějů jsou tak hlavně přízemní byty s balkóny a rodinné domky s mnoha prosklenými vstupy. Ohrožené jsou ale také chaty.

„Obecně nejčastější chybou, kterou lidé dělají, je podcenění zabezpečení oken či balkónových dveří. Ke vniknutí stačí pachatelům nadzvednout okenní křídlo, odemknout šroubovákem obvodové kování, nebo prostě vybít prosklenou tabuli a otočit kličkou. Nepodceňujte okna a balkony bez ohledu na to, ve kterém patře se váš byt nachází,“ varuje Ivan Pavlíček, odborník na komplexní zabezpečení domů a bytů společnosti NEXT a dodává: „Řešením může být instalace bezpečnostních folií na skla oken a balkonových dveří. Toto řešení je nejen účinné, ale také finančně nejméně náročné. Navíc je zde zajištěn moment překvapení, kdy se skleněná tabule okna či dveří nevysype, ale zůstává v rámu a bez značného úsilí a vybavení skleněná plocha v podstatě nejde překonat. Výhodou fólie je její nenápadnost, takže nepřitahuje nežádoucí pozornost. Alternativou k foliím může být také tradiční řešení bezpečnostními mřížemi, které mohou být klasické pevné nebo otevírací nůžkové. Nákladnější variantou je pak výměna stávajících oken za bezpečnostní prosklení.“

Z policejní praxe vyplývá, že až 95 % pachatelů odradí od vloupání kvalitní materiály, s jejichž překonáním by měli příliš práce a s nejistým výsledkem. Nezabezpečené byty či domy jsou proto vždy daleko snazším úlovkem. Zloděj se ve většině případů orientuje pouze zvenku, neví, co je za dveřmi, proto při výběru bytu či domu zkusí vždy nejprve ty nejhůře zabezpečené. Stejně tak to platí i v případě, kdy je zloději znemožněno překonání skleněných ploch.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama