reklama

Stále se obáváte pustit ratolest do zahraničí, aby se naučila cizí jazyk? Je to zbytečné, shodují se odborníci

reklama

Zbatečné jsou obavy rodičů pustit své děti do zahraničí, aby studovaly jazyky. Jednoznačně pro to hovoří i zkušenosti rodičů i studentů. K tomuto se přiklání i odborníci. Co říkáte na tuto formu studia?

Jaká jsou studia jazyků v zahraničí z pohledu lektorů? „Největší výhodou je pochopitelně možnost používat cizí jazyk ve skutečných životních situacích. Konkrétně z mých studentů zatím strávilo nějaký čas v anglicky mluvící zemi pouze minimum, tak jeden z deseti, řekl bych. Pokud jde o zahraniční jazykové kurzy, tak v podstatě žádný, vzpomenu si možná na jediného. Jednoznačně ale mohu potvrdit, že ti, kteří v zahraničí už byli, patřili mezi nejsilnější studenty,“ hodnotí zkušenosti se studiem v zahraničí Matthew Slavik, zahraniční lektor vyučující v pražské jazykové škole Spěváček angličtinu.

Ne nadarmo odborníci doporučují prázdninové jazykové pobyty jako jednu z nejefektivnějších metod výuky jazyka. Důležité přitom je moci se do cizího jazyka takříkajíc ponořit. Nemá-li člověk možnost hovořit jinak než cizím jazykem, účinnost učení strmě narůstá. „Na tohle se speciálně zaměřujeme a nabízíme našim studentům pobyty, během kterých se nesetkají s nikým jiným než s cizinci. I krátkodobý pobyt tak má rozhodně smysl a prokazatelné výsledky,“ potvrzuje Pavla Pulchart, Business Development Manager portálu Study.cz.

Zkušenosti hovoří za vše
Může se to zdát jako těžké rozhodování. Vypravit děti poprvé na delší dobu z domu a ještě tak daleko. Podle zkušeností mnoha rodičů však můžete veškeré obavy hodit za hlavu. „Poslat dceru na jazykový kurz do Anglie bylo to nejlepší, čím jsme ji ve studiu angličtiny podpořili. Vrátila se zpět domů jako vyměněná – spokojená, samostatnější a o úrovni jazyka ani nemluvě,“ sdílí své zkušenosti paní Jana, která poslala svou třináctiletou dceru do Anglie.

Máte vše pod kontrolou
Vaše dítě přitom nemusí být nijak daleko. I v rámci Evropy nabízí řada škol různé studijní programy, třeba ve Velké Británii, na Maltě nebo na Kypru. Cesta letadlem tam netrvá o nic déle než autem na Máchovo jezero, evropské pobyty mají navíc pro Čechy celou řadu výhod. Není potřeba vyřizovat vízum a cena letenek i samotného pobytu je cenově dostupnější.

Pro fanoušky Harryho Pottera bude navíc možnost navštěvovat britskou rezidenční školu neodolatelným lákadlem. „Rodiče i jejich děti nám potvrzují, že jsou pro ně tyto pobyty k nezaplacení. Děti se otrkají, získají cenné zkušenosti, nové přátele a v angličtině nebo i jiném jazyce značně poskočí,“ říká Pavla Pulchart. Za to vše vám budou děti v budoucnu vděčné. Není proto důvod váhat, léto se nezadržitelně blíží. A uvidíte, nakonec si třeba dovolenou s partnerem o samotě užijete také mnohem více než s pohledem na otrávený obličej vašeho výrostka.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama