reklama

Začala příprava na finále soutěže Nej sestřička 2021. 11 finalistek a 1 finalista se sešli na soustředění v Praze

reklama

Pracovní nasazení, výsledky a přínos práce pro dané zdravotnické zařízení, jeho pacienty či klienty – taková byla kritéria, podle kterých porota vybrala 12 sester do další fáze soutěže Nej sestřička. Ty se zúčastní finále, kde budou moci bojovat o vítězství ve 13. ročníku soutěže, i když jinou optikou to bude ročník vlastně první, protože soutěž letos proběhne v novém, modernizovanějším i odbornějším konceptu. V polovině června proběhlo v pražském Chateau St. Havel soustředění finalistů za účasti vybraných hostů z řad jak odborné veřejnosti, tak společenského života.

„Letošní výběr finalistek opravdu nebyl jednoduchý. I přes velmi hektické období, kterým prochází aktuálně český zdravotnický systém, se nám sešlo mnoho kvalitních přihlášek. Finalistům bychom chtěli tímto poblahopřát, ale zároveň v neposlední řadě bychom rádi vzdali hold a poděkovali za nasazení a přínos nejen všem, kteří se do finálního výběru nedostali, ale také úplně všem zdravotnickým pracovnicím a pracovníkům v celé ČR,“ říká Tomáš Mertlík spolupořadatel soutěže ze společnosti Batist Medical a dodává: „Letošní ročník je sice třináctým, ale zároveň je částečně ročníkem prvním. Cíl a poslání soutěže jsou stejné, poděkovat a ocenit sestry za jejich obětavou a přínosnou práci. Letos ale přicházíme s výrazně modernizovaným konceptem soutěže, což potvrzuje i toto setkání finalistek v krásném prostředí pražského Chateau St. Havel, finálový večer 9. září v Obecním domě i odborná konference v hotelu Hilton Prague ve spolupráci s Českou asociací sester.“

Finalistům nyní odstartovala příprava na finále, která začala celodenním soustředěním v Chateau St. Havel, kde se 11 žen a 1 muž zúčastnili odborného i relaxačního programu. Přijel je pozdravit také moderátor slavnostního finálového večera Leoš Mareš, který projevil velkou radost, že po mnoha měsících omezení mohl na chvíli promluvit před živým publikem a mohl obléct po delší době sako. Zaujala jej například rada jedné finalistky, která mu doporučila vytaženou niť z knoflíku jeho saka netrhat, ale „točit ji tak, jako se zašívá žaludek.“

„Slavnostní večer 9. září bude vyvrcholením velmi dlouhého období náročné práce všech sestřiček, moc se na to těším a jsem velice rád, že jsem součástí této soutěže. Sestřiček si vždy všichni vážili, ale pracovat jako sestra v roce 2020 a 2021, to je vedle lékařů asi to nejdůležitější povolání a poslání. Touto skutečností projekt
Nej sestřička výrazně zvyšuje svůj kredit,“ prozradil Leoš Mareš.

„Večeru bude letos poprvé také předcházet celodenní odborná konference. Těší nás, že v rámci této akce propojíme odbornou diskusi se společenskou událostí, kde si sestry a ostatní nelékařští zdravotničtí pracovníci a další hosté budou moci odpočinout od náročné práce. Pro mě jsou ale po náročné práci v posledních měsících již nyní vítězi všichni finalisté,“ dodává Martina Šochmanová, prezidentka České asociace sester, která je spolupořadatelem letošního ročníku soutěže.

Do soutěže se přihlásili účastnice, ale i účastníci, ze zdravotnických zařízení napříč celou republikou. Kromě vedení či kolegů z nemocnic a dalších zdravotnických zařízení mohli soutěžící nominovat také přátelé, rodinní příslušníci či samotní pacienti. Celý projekt má i charitativní přesah, pořadatelé ve spolupráci s partnery finančně podpoří vybrané zdravotnické subjekty a organizace poskytující sociální služby po celé ČR.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama